TALLINNA TOOMKOOL       Schola cathedralis Tallinnensis

09.06.2017
Meeleolukas kooliaasta lõppAnna-Kaisa Vita fotod, 2017

Suured tänud Anne Raistele ja Egle Viilmale vahva päeva eest!

31.05.2017
Toomkool sai tähtajatu tegevusloa I ja II kooliastmes
Äsja saabus meile haridus ja teadusministeeriumist rõõmusõnum, kus kinnitati tähtajatu tegevusluba Toomkoolile I ja II kooliastmes, ning tähtajaline tegevusluba III kooliastmele. Tänud Taevaisale!
28.05.2017
EELK koostöömedali ka Bernd Baron von Maydellile
Eile tunnustas EELK peapiiskop mitmeid tublisid kiriku kaastöölisi. Teiste seas sai EELK koostöömedali ka Bernd Baron von Maydell, kes on Tallinna Toomkooli läbi aastate toetanud väga palju. Just tänu tema toele oleme saanud koolile osta digiklaveri, õmblusmasinad ja arvutid õpilastele. Tänud!


23.05.2017
Läkitus uutele õpilastele
Et esimesse klassi tulijatel oleks tunne, et nad on oodatud ja kooliperre vastu võetud, saavad nad 1. septembril klassijuhatajalt neile adresseeritud tervituskirja, mille on kokku pannud praeguse 1. ja 5. klassi lapsed paaristöö tulemusel. Kirja pandi nii soovitusi kui ka toredaid muljeid kirjutajate endi senisest kooliteest. Kirjad ja ümbrikud kaunistati vastavalt tegijate omavahelisele kokkuleppele ja nägemusele ning ootavad nüüd oma aega, et tarkusepäeval koolipere uusi liikmeid rõõmustada. Õpilasi aitasid nõu ja jõuga 1. ja 5. klassi juhatajad. Idee autor oli Reet Klettenberg.

17.05.2017
Urmas Viilma valmiti Luterliku Maailmaliidu asepresidendiks

Windhoekis, Namiibias kuus päeva kestnud Luterliku Maailmaliidu täiskogu istungil valiti järgmiseks 6-aastaseks perioodiks liidu järgmiseks presidendiks Nigeeria luteri kiriku peapiiskop Musa Panti Filibus. Lisaks valiti liidule 48-liikmeline nõukogu, mis oma kolmapäeval toimunud esimesel istungil valis osaduskonnale seitse piirkondlikku asepresidenti. Ida-Euroopa piirkonna asepresidendiks valiti EELKpeapiiskop Urmas Viilma.


11.05.2017
Jooksuga koguti annetusi nende laste taastusraviks, kes ise liikuda ei saa
Ligi 12 000 noorele, kes täna üle Eesti jooksid, aitasid koguda annetusi nende laste taastusraviks, kes ise liikuda ei saa. Ürituse patroon oli Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. President Kersti Kaljulaidi sissekande juures olevatelt piltidelt võib terane silm üles leida nii mõnegi Tallinna Toomkooli viiendate klasside õpilase.  Aitäh õpetaja Reet Klettenberg ja õpetaja Marget Kulo, et viisite viiendikud head tegema!

02.05.2017
Tallinna Toomkool sai rendile uue maja vanalinnas
Mõista, mõista, kus me oleme? Vihje: Toomkooli II ja III kooliaste saab seda saali uuest õppeaastast väga tihti kasutada. Tänu Taevaisale, kes jätkuvalt meie palveid kuulda võtab!


25.04.2017
Teine koht õpioskuste olümpiaadil

Meie 5.-6. klassi võistkond osales reedel, 21. aprillil ülelinnalisel õpioskuste võistlusel „OSKAN ÕPPIDA“ esimest korda ja pälvis teise koha. Õpilased said väärtusliku kogemuse ja kogesid võidurõõmu. Võistluse korraldas Tallinna Kunstigümnaasium, mis pakkus õpilastele ülesandeid erinevatest õppeainetest (matemaatika, eesti keel, loodusõpetus, kunst ja muusika), mis olid enamasti lõimitud ning võimaldasid õpilastel oma loovust, nutikust, meeskonnatööd, õpi- ja digioskusi demonstreerida. Meie võistkonda kuulusid Albert (5P), Saara (5T), Henri (6P), Liisa Maria (6T). Suur tänu õpilastele, nende lapsevanematele ja kõigile õpetajatele toetuse ja tarkuse eest!

31.03.2017
Eesti Teaduste Akadeemias toimus hariduskonverents

31.märtsil 2017 toimus Eesti Kirikute Nõukogu hariduskonverents koostöös Siseministeeriumiga pealkirjaga: "Milline on hea haridus?" ja mille alapealkiri oli "Milline on hea haridus ja hea kasvatus kodus, lasteaias, koolis, meedias, kirikus, teatris ja ülikoolis?" Konverents toimus kell 9.00-9.30 Toomkirikus ning kell 10.00-16.00 Eesti Teaduste Akadeemias.

Toomkirikus teenisid kaasa piiskop Tiit Salumäe ja Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ning kõnet pidasid EKN-i asepresident, peapiiskop emeeritus Andres Põder, Siseministeeriumi Usuasjade Osakonna juhataja Ilmo Au ja Arho Tuhkru.

Eesti Teaduste Akadeemias pidas peaettekande Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemann teemal "Haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon". Toimus 7 paneeldiskussiooni ja lisaks oli veel üks ettekanne. Paneeldiskussioonide teemad olid "Hea haridus ja hea kasvatus ja kaplanite roll" (paneeldiskussiooni juhtis Arho Tuhkru; vestluses osalesid Jaak Aus, Triin Käpp ja Katrin Keso-Vares), "Hea haridus ja hea kasvatus ning meedia roll." (paneeldiskussiooni juhtis Heiki Haljasorg; vestluses osalesid Helle Aan,Janek Mäggi, Mare Pihlak ja Indrek Treufeldt), "Hea haridus ülikoolides ja kõrgkoolides" (paneeldiskussiooni juhtis Marko Tiitus; vestluses osalesid Siimon Haamer, Arne Hiob, Urve Läänemets, Mattias Palli, Ove Sander ja Meeli Tankler), "Hea haridus ja hea kasvatus koolis" (paneeldiskussiooni juhtis Signe Aus; vestluses osalesid Helve Lokk, Kersti Nigesen, Tarvo Siilaberg, Liivika Simmul ja Egle Viilma), "Hea haridus ja hea kasvatus lasteaias" (paneeldiskussiooni juhtis Külvi Teder; vestluses osalesid Triinu Lüüde, Kairi Sepp, Anne Haagen, Anneli Virves ja Heidi Sarap), "Hea haridus ja hea kasvatus kirikus" (paneeldiskussiooni juhtis Lauri Koogas; vestlusringis osalesid Lemme Aulis, isa Igor Gavrilchik, Mervi Kalmus, Veljo Kaptein, Mai-Liis Mäeväli ja Rutti Proosa) ja "Hea haridus ja hea kasvatus teatris". (vestlesid Heiki Haljasorg ja Lembit Peterson). Ettekande teemal "Hea haridus ja hea kasvatus kodus" pidas  Liivika Simmul.

Konverentsil osales 129 inimest, mistõttu kõik kohad Eesti Teaduste Akadeemias olid täis ning tuli tuua lisatoole. Ürituse peakorraldaja oli Heiki Haljasorg.  Ürituse kauni plakati kujundas ja tegi Merike Rehepapp.30.03.2017
Toomkooli 1.P klassi õpilased Iiri saatkonnas
Täna käisid Tallinna Toomkool 1.P klassi õpilased Iiri saatkonnas Tallinnas Toompeal. Poisse ja klassijuhatajat võttis vastu suursaadik, Tema Ekstsellents Frank Flood ja saatkonna sekretär Liina Saan. Pärast saatkonna maja ja konsulaarosakonnaga tutvumist esitas tutvustas suursaadik Frank Flood õpilastele Iirimaad ning esitas Iirimaa kohta küsimusi. Iga õige vastuse eest said poisid auhinna, milleks oli Eesti-Iiri lipumärk. Kohtumise lõpus kinkis suursaadik poistele Iirimaa teemalise raamatu, mida jäi kaunistama Iirimaa suursaadiku autogramm. Kiita tuleks poistest eriti Justust, kes teadis Iiri jalgpallurit Robbie Keane’i. Lihtne oli Michaelil, sest sellel nädalal käis Eestis Iirimaa põllumajandusminister Michael Creed. Lisaks on veel Iirimaa presidendi nimi Michael, täpsemalt Michael D. Higgins. Iirimaa kaitsepühak on Püha Patrick, kelle sümbol on ristikhein, püha kolmainsuse sümbol.


03.02.2017
Tulemas on hariduskonverents teemal: "Mis on hea haridus?"
Täpsem info siit. Kauni plakati kujundas ja tegi Merike Rehepapp.

12.02.2017
Kirikuõpetaja Patrik Göransson sai presidendilt aumärgi
President Kersti Kaljulaidilt aumärgi saanud rootslasest kirikuõpetaja Patrik Göransson on veendunud, et Eesti tõelised kangelased on talupidajad ning monarhiat võiks võtta kui investeeringut tulevikku.«Tuleb alati olla väga tänulik, kui keegi paneb tähele, mida on tehtud, ja et ka meie ajal on asjad, mida ei saa osta ega endale nõuda,» ütles täna president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe V klassi aumärgi saanud Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse kirikuõpetaja Patrik Göransson ajalehes Postimees. Palju õnne Patrikule, kes on ka Tallinna Toomkoolis palvusi pidanud ning olnud korduvalt saatjaks õpilaste õppekäigudel.


31.01.2017
Võõrkeele nädal
Meie koolis oli võõrkeele nädal. Täna külastas meie noorimaid õpilasi endine Los Angelese profikorvpallur Chris Moore, kes nüüd elab ja töötab Eestis ning korraldab Spordiklubis Sparta lastele linnalaagreid. Lapsed said proovile panna oma inglise keele oskuse ning arutada nii spordi kui muude põnevate teemade üle. Aitäh ema Margitile põneva pakkumise eest!
Bildresultat fr korvpall


18.01.2017
Kohtumine haridusministriga
Täna kohtusid Eesti Kristlike Erakoolide Liidu juhatus ja Eesti Kirikute Nõukogu esindajad haridus- ja teadusminister Mailis Repsiga. Üheskoos arutati erakoolide senise rahastamissüsteemi üle ja püüti leida lahendusi tuleviku tarvis. Teemasid oli ka teisi: religiooniõpetuse õpetamine munitsipaalkoolides, õpetajakoolitus, alusharidus jne. Täname haridusministrit, kes näeb kristlikke koole tänase koolivõrgu osana ja partnerina, selle kahetunnise konstruktiivse kohtumise eest!
(Foto: U. Viilma)16.01.2017

Õpilaste vastuvõtt esimesse klassi 2017/2018 õa

Anname teada, et Tallinna Toomkoolis, VHK Põhikoolis ja Püha Miikaeli Koolis toimub ühine tutvusuuring. Kõikides koolides komplekteeritakse poiste ja tüdrukute klassid. Tutvusuuringu kaudu selgitatakse esimese klassi õpilaskandidaatide kooliküpsuse tasand ( nullkriteerium), mis võimaldab lapsel raskusteta osaleda meie üsna suure õppekoormusega koolitöös.

Tallinna Toomkooli või Miikaeli Ühenduse eelkooli õppetöös MITTE OSALEVATELE lastele:
Avalduse ( vorm kohapeal olemas ) vastuvõtt tutvusuuringule/katsetele toimub 9.-19.jaanuar VHK gümnaasiumi maja valvelauas, aadressil Vene 22 kella 8.00-18.30.
Palume kaasa võtta lapse pilt 3x4cm.