TALLINNA TOOMKOOL       Schola cathedralis Tallinnensis

31.03.2017
Eesti Teaduste Akadeemias toimus hariduskonverents

31.märtsil 2017 toimus Eesti Kirikute Nõukogu hariduskonverents koostöös Siseministeeriumiga pealkirjaga: "Milline on hea haridus?" ja mille alapealkiri oli "Milline on hea haridus ja hea kasvatus kodus, lasteaias, koolis, meedias, kirikus, teatris ja ülikoolis?" Konverents toimus kell 9.00-9.30 Toomkirikus ning kell 10.00-16.00 Eesti Teaduste Akadeemias.

Toomkirikus teenisid kaasa piiskop Tiit Salumäe ja Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ning kõnet pidasid EKN-i asepresident, peapiiskop emeeritus Andres Põder, Siseministeeriumi Usuasjade Osakonna juhataja Ilmo Au ja Arho Tuhkru.

Eesti Teaduste Akadeemias pidas peaettekande Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Rein Veidemann teemal "Haridus kui (eesti) kultuuri funktsioon". Toimus 7 paneeldiskussiooni ja lisaks oli veel üks ettekanne. Paneeldiskussioonide teemad olid "Hea haridus ja hea kasvatus ja kaplanite roll" (paneeldiskussiooni juhtis Arho Tuhkru; vestluses osalesid Jaak Aus, Triin Käpp ja Katrin Keso-Vares), "Hea haridus ja hea kasvatus ning meedia roll." (paneeldiskussiooni juhtis Heiki Haljasorg; vestluses osalesid Helle Aan,Janek Mäggi, Mare Pihlak ja Indrek Treufeldt), "Hea haridus ülikoolides ja kõrgkoolides" (paneeldiskussiooni juhtis Marko Tiitus; vestluses osalesid Siimon Haamer, Arne Hiob, Urve Läänemets, Mattias Palli, Ove Sander ja Meeli Tankler), "Hea haridus ja hea kasvatus koolis" (paneeldiskussiooni juhtis Signe Aus; vestluses osalesid Helve Lokk, Kersti Nigesen, Tarvo Siilaberg, Liivika Simmul ja Egle Viilma), "Hea haridus ja hea kasvatus lasteaias" (paneeldiskussiooni juhtis Külvi Teder; vestluses osalesid Triinu Lüüde, Kairi Sepp, Anne Haagen, Anneli Virves ja Heidi Sarap), "Hea haridus ja hea kasvatus kirikus" (paneeldiskussiooni juhtis Lauri Koogas; vestlusringis osalesid Lemme Aulis, isa Igor Gavrilchik, Mervi Kalmus, Veljo Kaptein, Mai-Liis Mäeväli ja Rutti Proosa) ja "Hea haridus ja hea kasvatus teatris". (vestlesid Heiki Haljasorg ja Lembit Peterson). Ettekande teemal "Hea haridus ja hea kasvatus kodus" pidas  Liivika Simmul.

Konverentsil osales 129 inimest, mistõttu kõik kohad Eesti Teaduste Akadeemias olid täis ning tuli tuua lisatoole. Ürituse peakorraldaja oli Heiki Haljasorg.30.03.2017
Toomkooli 1.P klassi õpilased Iiri saatkonnas
Täna käisid Tallinna Toomkool 1.P klassi õpilased Iiri saatkonnas Tallinnas Toompeal. Poisse ja klassijuhatajat võttis vastu suursaadik, Tema Ekstsellents Frank Flood ja saatkonna sekretär Liina Saan. Pärast saatkonna maja ja konsulaarosakonnaga tutvumist esitas tutvustas suursaadik Frank Flood õpilastele Iirimaad ning esitas Iirimaa kohta küsimusi. Iga õige vastuse eest said poisid auhinna, milleks oli Eesti-Iiri lipumärk. Kohtumise lõpus kinkis suursaadik poistele Iirimaa teemalise raamatu, mida jäi kaunistama Iirimaa suursaadiku autogramm. Kiita tuleks poistest eriti Justust, kes teadis Iiri jalgpallurit Robbie Keane’i. Lihtne oli Michaelil, sest sellel nädalal käis Eestis Iirimaa põllumajandusminister Michael Creed. Lisaks on veel Iirimaa presidendi nimi Michael, täpsemalt Michael D. Higgins. Iirimaa kaitsepühak on Püha Patrick, kelle sümbol on ristikhein, püha kolmainsuse sümbol.


03.02.2017
Tulemas on hariduskonverents teemal: "Mis on hea haridus?"
Täpsem info siit.

12.02.2017
Kirikuõpetaja Patrik Göransson sai presidendilt aumärgi
President Kersti Kaljulaidilt aumärgi saanud rootslasest kirikuõpetaja Patrik Göransson on veendunud, et Eesti tõelised kangelased on talupidajad ning monarhiat võiks võtta kui investeeringut tulevikku.«Tuleb alati olla väga tänulik, kui keegi paneb tähele, mida on tehtud, ja et ka meie ajal on asjad, mida ei saa osta ega endale nõuda,» ütles täna president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe V klassi aumärgi saanud Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse kirikuõpetaja Patrik Göransson ajalehes Postimees. Palju õnne Patrikule, kes on ka Tallinna Toomkoolis palvusi pidanud ning olnud korduvalt saatjaks õpilaste õppekäigudel.


31.01.2017
Võõrkeele nädal
Meie koolis oli võõrkeele nädal. Täna külastas meie noorimaid õpilasi endine Los Angelese profikorvpallur Chris Moore, kes nüüd elab ja töötab Eestis ning korraldab Spordiklubis Sparta lastele linnalaagreid. Lapsed said proovile panna oma inglise keele oskuse ning arutada nii spordi kui muude põnevate teemade üle. Aitäh ema Margitile põneva pakkumise eest!
Bildresultat fr korvpall


18.01.2017
Kohtumine haridusministriga
Täna kohtusid Eesti Kristlike Erakoolide Liidu juhatus ja Eesti Kirikute Nõukogu esindajad haridus- ja teadusminister Mailis Repsiga. Üheskoos arutati erakoolide senise rahastamissüsteemi üle ja püüti leida lahendusi tuleviku tarvis. Teemasid oli ka teisi: religiooniõpetuse õpetamine munitsipaalkoolides, õpetajakoolitus, alusharidus jne. Täname haridusministrit, kes näeb kristlikke koole tänase koolivõrgu osana ja partnerina, selle kahetunnise konstruktiivse kohtumise eest!
(Foto: U. Viilma)16.01.2017

Õpilaste vastuvõtt esimesse klassi 2017/2018 õa

Anname teada, et Tallinna Toomkoolis, VHK Põhikoolis ja Püha Miikaeli Koolis toimub ühine tutvusuuring. Kõikides koolides komplekteeritakse poiste ja tüdrukute klassid. Tutvusuuringu kaudu selgitatakse esimese klassi õpilaskandidaatide kooliküpsuse tasand ( nullkriteerium), mis võimaldab lapsel raskusteta osaleda meie üsna suure õppekoormusega koolitöös.

Tallinna Toomkooli või Miikaeli Ühenduse eelkooli õppetöös MITTE OSALEVATELE lastele:
Avalduse ( vorm kohapeal olemas ) vastuvõtt tutvusuuringule/katsetele toimub 9.-19.jaanuar VHK gümnaasiumi maja valvelauas, aadressil Vene 22 kella 8.00-18.30.
Palume kaasa võtta lapse pilt 3x4cm.